День Святого Валентина в Мізоцькому НВК

14.02.2018

14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання. У Мізоцькому НВК у цей холодний лютневий день на душі було тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики.

/Files/images/vesna/DSC03226.JPGНезвичайний романтичний захід під назвою «НЕХАЙ КОХАННЯ ПРАВИТЬ СВІТОМ» до Дня Святого Валентина підготували учні 9-Б класу під керівництвом класного керівника - Ковальчук Тетяни Василівни.

Нестандартна концепція, в якій поєднанні ліричні пісні, вірші та інсценізації до Дня Святого Валентина створила невимушену романтичну атмосферу заходу.

Учні показати все те різнобарв'я людських вчинків, дій, всього того доброго, що є в нас в душі, яке робить людину світлою, доброю, красивою, тобто, люблячою і такою, яку можна просто любити.

/Files/images/vesna/DSC03230.JPGКоли людина кохає, вона живе по-справжньому - яскраво. Її життя наповнюється фарбами.

У тісному дружньому колі згадали легенду про римського священника на ім'я Валентин, розповіли про традиції святкування цього дня в різних країнах світу.

День Святого Валентина досить популярне свято серед молоді.

Існує кілька легенд стосовно цього дня, але всі вони поєднані однією думкою – справжнє кохання вище всіх земних перешкод.

У цей день прийнято дарувати символічні листівочки у формі серця, які висловлюють любов та дружбу, щирість та повагу, добро та тепло сердець.

І, хоча це свято зазвичай пов’язують з коханням та закоханістю, на сьогоднішній день – це не лише день закоханих, а й день, коли свою прихильність виявляють до друзів або близьких людей.

/Files/images/vesna/DSC03275.JPGЩороку в Мізоцькому НВК, уже за традицією, пишуть листівки-валентинки з привітаннями та найкращим побажаннями для людей небайдужих серцю. А найоригінальніші, виготовлені своїми руками виставляються на виставку.

Протягом заходу в залі панувала атмосфера любові, на це надихала музика, святковий настрій та велика кількість кольорових валентинок, якими був прикрашений зал. Всі учасники мали чудовий настрій , атмосфера свята була просто феєричною.

Адже, життя - це любов!

/Files/images/vesna/DSC03293.JPGБез любові немає життя, немає продовження роду.

Ми любимо з самого народження - маму, тата, день і ніч, сонце і дощик, тепло і холод, життя ...

Любити і бути коханим - найбільше щастя, і іншого не треба!

Нехай у житті буде любов - ніжна, ласкава, чуттєва, справжня.

І світ стане кращим....


Свято Миколая в Мізоцькому НВК

19.12.2017

/Files/images/zima/DSC02307.JPGВ холодну зимову пору, коли сніги засипають землю, коли ночі довгі, а дні короткі, діти чекають на одну незвичайну ніч – ніч, коли до них приходить Святий Миколай.

Хто не знає про Святого Миколая?

Малий і старий знає про нього! Щороку він приходить у кожну господу з миром і дарунками.

Для маленьких стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці.

У нас, в Україні, діти з великим нетерпінням чекають 19 грудня. Вони напередодні свята пишуть листи до Святого Миколая. У день перед святом згадують всі свої добрі та злі вчинки, зважають: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, щось інше? Бо чемні діточки обов’язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні різочки.

/Files/images/zima/DSC02331.JPGАле на цьому день приємних несподіванок для учнів Мізоцького НВК не закінчився.

Вихователь групи продовженого дня Степанюк Оксана Олексіївна разом зі своїми учнями організували та провели свято «Ой, хто Миколая любить». До дітей на свято завітав казковий Миколай та його помічники янголи.

Шкільна родина мала змогу побачити інсценізовану виставу, яка донесла до дітей думку, що треба вірити в чудеса святих і диво обов’язково здійсниться, бо Святий Миколай , крім того, що роздає подарунки, завжди є там, де панує розпач, скорбота, біда. Він завжди приходить на поміч тим, хто щиро молиться до нього.

/Files/images/zima/DSC02353.JPGМетою дійства було допомогти дітям і дорослим побачити красу, бути уважними до людей, до маленьких речей, насолоджуватися Божим світом і дякувати Творцеві за дари.

Кожен із нас може бути помічником святого Миколая і допомогти уважніше ставитися одне до одного, дарувати любов, помічати довкола себе опале листя, перший сніг, дрібненькі сніжинки – і милуватися цією красою, дякувати Богові за те, що Він нам дає.

Наслідуймо добро і вчинки Миколая! Нехай це свято стане для нас святом Милосердя, святом Доброти, Прощення, Любові до ближніх.

Виростають діти – і добра казка зникає, а традиція творити добро на Миколая залишається.


УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКИЙ РІК МОВ 2017/2018 в Мізоцькому НВК

17.12.2017

/Files/images/zima/DSC02072.JPGНімеччина та Україна відзначають у 2017 році 25 років встановлення дипломатичних відносин.

Міністри закордонних справ обох країн прийняли рішення про проведення Українсько-німецького року мов для зміцнення та розбудови взаєморозумінні та дружби, а також співпраці між двома країнами у культурно-освітній сфері.

Рік мов сприяє забезпеченню німецькій мові як іноземній належного значення та закріпленню його в якості важливого внеску в культурну освіту та професійний розвиток молодих людей.

/Files/images/zima/DSC02080.JPGУпродовж цього часу саме мова і література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів і європейських цінностей. У Німеччині протягом наступного року також відбуватимуться заходи, присвячені українській мові.

Україна посідає п'яте місце у світі за кількістю осіб, які вивчають німецьку мову - після Польщі, Великобританії, Росії та Франції. У 13-ти представництвах "Ґете-Інституту", що діють в Україні, у 2016 році було зареєстровано понад 10 тисяч осіб, які відвідували курси німецької мови.

З нагоди реалізації проекту "Року німецької мови в Україні" в Мізоцькому НВК вчителем німецької мови Степановською І.В. організовано тематичну виставку дитячих малюнків.


Зимові традиції українців

15.12.2017

/Files/photogallery/7953/DSC02062.JPGКожен народ, кожна нація має свої традицції, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Але традиції – це не відокремлене явище в житті народу, це втіленні в рухи і дію світовідчуття, світосприймання та взаємини між окремими людьми. Традиції народу – це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а й у його історичному минулому.

Народні традиції охоплюють усі ділянки громадського, родинного і суспільного життя. Традиції – це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних справах. Традиції вироблялися протягом усього довгого життя нашого народу.

/Files/photogallery/7953/DSC02053.JPG Учні Мізоцького НВК могли докладніше познайомитися із зимовими традиціями українців 15 грудня на виховному заході, який підготувала класний керівник 6-Б класу Кремінська Тамара Андріївна.

Мета заходу: ознайомити учнів з календарно-обрядовими святами зимових місяців, збагатити знання про звичаї та традиції українського народу, розвивати інтерес до історії, виховувати любов до свого народу.

Глядачі побували на Андріївських вечорницях, де дівчата ворожили, а хлопці, взявши між ноги коцюбу, намагалися відкусити Калиту. Коли розсміявся або не зумів відкусити калити – невдасі тут же вимащували обличчя сажею.

/Files/photogallery/7953/DSC02048.JPGЦікаво було почути легенду про Святого Миколая та традицію подарунків для слухняних діток, та різочок для неслухнянців.

Січень – середина зими. Саме на цей місяць припадають новорічні та різдвяні свята.

Традиційні українські різдвяно-новорічні обряди вельми цікаві. Особливо це колядки та щедрівки. Цікаво відтворили учні 6-Б класу традицію "Водіння кози", розповіли про традиції Водохрища та незвичайний день Стрітення.

/Files/photogallery/7953/DSC02065.JPG Під час заходу учні ще раз пригадали найбільші зимові свята українців, розширили свої знання про походження свят, звичаї, обряди, які проводилися українським народом взимку і передавалися з покоління в покоління. Почули прикмети, що дійшли до нас із сивої давнини, та навчилися спостерігати за погодою та природою. А головне, будуть знати і передавати своїм нащадкам ті скарбниці знань, мудрості, спостережливості, вірувань, які збереглися донині. На цьому і тримається наш народ, наша національна культура.


Андріївські вечорниці у Мізоцькому НВК

13.12.2017

/Files/images/osn_2017/24991300_173856203199597_5292048179723348402_n.jpgУ день Андрія, коли, за українським звичаєм, сільська молодь раніше збиралася в одній хаті, влаштовуючи там усілякі забави, учні нашої школи повернули нас у минуле і продемонстрували як проходили Андріївські вечорниці.

Гості свята побачили справжнє українське дійство. Хлопці та дівчата жартували, співали, ворожили. Виставу підготувала і сама ж у ній взяла участь класний керівник 7-Б класу Тимощук Галина Василівна.

Метою заходу є відтворення обряду проведення вечорниць, сприяння виховуванню бажання відроджувати і оберігати народні звичаї, розвиток усного мовлення, формування почуття любові до рідного краю.

/Files/images/osn_2017/25348426_173857363199481_8509119484562447079_n.jpgПід час перегляду вистави діти мали можливість оцінити красу та велич українських народних костюмів, обрядів та пісень, розширити свої знання з народознавства та зарядитись веселим настроєм.

Із сторони було приємно спостерігати і за учасниками, і за глядачами, які поринули в чарівний світ народних звичаїв і традицій.

Завершальним етапом вечорниць було пригощання усіх учасників смачними домашніми українськими варениками. Ось тут-то не обійшлося без сюрпризів. У окремих варениках смачна капуста чи картопля були замінені на гіркий перець чи сіль. Але ті учасники свята, кому вони дістались, ще більше жартували та раділи.

/Files/images/osn_2017/24993547_173857519866132_8009335351920967235_n.jpgУчні відтворили увесь колорит української культури. І ще раз показали наскільки гарною є наша історія та наші звичаї. Ми українці народжені на нашій славній землі і сьогодні зберігати традиції та звичаї є наш святий обов’язок.

Усе пройшло чудово. Було дуже цікаво, усі залишилися задоволеними.


День прав людини у Мізоцькому НВК

11.12.2017

/Files/images/osn_2017/DSC01787.JPGІсторичний розвиток нашої цивілізації на всіх етапах свого становлення постійно перетинався з одними і тими ж питаннями, які надалі були окреслені і узагальнені в цілісне поняття - права людини.

Це сталося з абсолютно природних міркувань, так як всілякі утиски одних людей іншими завжди викликали відповідну і таку ж типову ситуацію.

У пору згадати знамениті слова з біблійного Писання: «Що посіє людина, те й пожне».

/Files/images/osn_2017/DSC01785.JPG11 грудня 2017 року у Мізоцькому НВК відбувся правознавчий марафон "Права людини".

Учні, під керівництвом вчителя права Каштана Ярослава Ростиславовича, розповіли, що у сучасному світі права людини стали кваліфікуватися за цілою низкою напрямів.

Це особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. На ряду з цим існують і політичні права, які мають на увазі і свободу совісті, і рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест. Є також і економічні права, які мають на увазі свободу розвитку і функціонування промисловості і торгівлі, свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд. Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови. Все це узагальнено і взято на озброєння як демократичні цінності.

/Files/images/osn_2017/DSC01784.JPGТакож учасники правознавчого марафону повідали про історію відзначення саме 10 грудня Всесвітнього Дня прав людини. Учні довідалися , що після закінчення Другої світової війни і спробі усвідомлення всіх жахів зневаги прав і свобод людини, які вона оголила, міжнародне співтовариство постаралося об’єднатися в цих загальнолюдських поняттях і Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини. Відзначається щорічно відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/423 (V).

У цей День Мізоцький НВК приєднався до цієї ініціативи і бажає всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх до наших ближніх! Наслідуючи принципи поваги та активної громадянської позиції, ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

Використані інформаційні матеріали: DilovaMova.com


Виховний захід до Дня Збройних Сил України - "З Україною у серці"

06.12.2017

/Files/images/osn_2017/DSC01723.JPGЗ метою виховання в учнів патріотизму, любові до рідного краю, Батьківщини та народу, формування в підростаючого покоління готовності стати на захист своєї держави, 6грудня в Мізоцькому НВК відбувся виховний захід "З Україною у серці", який підготувала класний керівник 7-А класу - Поліщук Наталія Василівна.

Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану.

Учні розповіли, що не дивлячись на труднощі, які випали на долю незалежної держави, українським військовим вдалося не лише зберегти професіоналізм, але і стати однією з найсучасніших і боєздатних армій, яка готова стати на захист свого народу.

/Files/images/osn_2017/DSC01746.JPGНа святі лунали пісні та вірші про Україну, козаків, війну....

На свято був запрошений учасник АТО Савчук Андрій Васильович, який поділився спогадами про перебування в зоні бойових дій.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя за Україну.

Школярі поклали квіти до пам'ятної дошки загиблим воїнам Якимчуку Тарасу та Шолудьку Сергію.

/Files/images/osn_2017/DSC01734.JPGУкраїнський воїн, в серці якого живе Україна - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу наших славних військовослужбовців, ветеранів і новобранців, бажаємо їм міцного фізичного здоров’я, успіхів у бойовій та тактичній підготовці, надійних тилів і всіх благ! Божих благословень Вам і Вашим родинам! Зі святом!


Виховна година « Посади калину коло хати, будуть довго пам’ятати»

30.11.2017

/Files/images/DSC01527.JPG30 листопада в Мізоцькому НВК класний керівник 4-А класу Старанчук Людмила Степанівна підготувала і провела відкриту виховну годину"Посадіть калину коло хати, будуть довго пам'ятати".

Мета заходу - виховувати патріотизм, вчити бути спостережливими, уважними до природи рідного краю, познайомити учнів з рослинами-символами України, їх значенням в житті людини, розвивати вміння бачити красу, виховувати любов до природи та Батьківщини.

В піснях та віршах учні розповіли про місце калини в житті українського народу, розкрили цілющі властивості калини. Також читали твори українських письменників про калину , як символ України.

/Files/images/DSC01519.JPGЦікаві легенди, приповідки, загадки, прислів'я про калину лунали під час заходу. Із захопленням учні розповідали про цілющі її властивості.

Четвертокласники дуже старалися, гарно співали та декламували, адже глядачами були їхні батьки, бабусі з дідусями, сестрички та братики.

Ось так калина об'єднала всіх в одну велику українську сім'ю.

Виховна година сприяла вихованню в учнів любові до рідного краю, поваги до звичаїв та традицій українського народу.


Виховний захід "Україна пам'ятає, світ визнає"

27.11.2017

/Files/images/DSC01449.JPG "Згадайте нас - бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно.

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв Голодомору.

Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором.

27 листопада 2017 року у 4-Б класі відбувся виховний захід "Україна пам'ятає - світ визнає."

/Files/images/DSC01455.JPG Класний керівник Устянчук Любов Володимирівна розповіла про те, що пам'ять людей про Голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам'ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття.... Страшне поневолене мовчання.....Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам'ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії......

Голодомор 1932-1933 років був однією з найстрашніших сторінок історії України. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, в Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тисяч людей, щогодини - 1 тисяча, щохвилини - 17. Голод забрав протягом 1932-1933 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.

/Files/images/DSC01474.JPGЛюбов Володимирівна підготувала фотовиставку про ті страшні події, яку діти подивилися з розумінням та щемом у серці.

Зі сльозами на очах діти слухали історію "Закону про п'ять колосків", який 7 серпня 1932 року Центральний Виконавчий Комітет і Рада Народних Комісарів СРСР прийняли закон «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та про зміцнення громадської (соціалістичної) власності».

Збирання колосків визначалося як розкрадання соціалістичної власності, покарання – розстріл з конфіскацією всього майна при тяжких обставинах і мінімум 10 років ув’язнення в усіх інших випадках.

«Закон про п’ять колосків» - так називали його в селі. Рівно стільки потрібно для засудження. Людей засуджували за збір колосків на вже зораному колгоспному полі, за зріз колосків на власному полі, за «самоправний» помел власного хліба, за розмови про те, що план хлібоздачі нереально виконати, за приховування харчів. На літо 1933 року за цим законом було засуджено 150 000 осіб. Зокрема, засуджували дітей, які намагалися знайти хоч якусь їжу, аби не померти з голоду...

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять заморених голодом./Files/images/DSC01453.JPG

Діти розповіли, як на знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору в суботу 25 листопада о 16 годині приєднадися всією родиною до всеукраїнської акції «Засвіти свічку!». Цей вогник символізував нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

Любов Володимирівна повідала, що традицію запалювати свічку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору в Україні, Джеймс Мейс ще у 2003 році. З того часу, у четверту суботу листопада на вікнах українців з'являються вогники - нагадування про трагедію Голодомору.


Дивосвіт, створений словом

09.11.2017

/Files/images/DSC01277.JPG Мова, дар слова - найвищий Божий дар нам усім. Мова спонукає нас шукати у світі красу, любов, добро, наповнювати ними своє щоденне буття.

Пригорнутись душами до рідного слова, відчути його силу, красу і неповторну чарівність, поринути у дивосвіт, створений Словом змогли всі, хто завітав на виховний захід до Дня української писемності та мови, який підготувала класний керівник 9-А класу, вчитель української мови та літератури Васьковська Світлана Фадеївна.

Діти декламували вірші, співали пісні про мову, закликали оберігати, плекати та любити її, адже мова, як і Україна, - у нашому серці і починається вона з кожного з нас.

/Files/images/DSC01284.JPGНа свято були запрошені справжні знавці української мови, цвіт нашого ліцею - переможці та лауреати районної олімпіади з української мови та літератури, конкурсу ім. Петра Яцика, Малої академії наук, Шевченківського конкурсу.

Для кожного своя мова - найкраща, найбагатша. У ній людина знаходить щире, так потрібне для бесіди слово. У ній - колискова.... Це душа, яка ходить навшпиньках, це та коштовна перлина, з якої починається наше духовне життя.

Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.


Трагедія Бабиного Яру по-мізоцьки

14.10.2016

Не всі жертви фашизму були євреями, але всі євреї були жертвами фашизму.

Елі ВІЗЕЛЬ, ізраїльський письменник, лауреат Нобелівської премії.

/Files/images/osn_2017/101_1528.jpgУкраїнське суспільство є поліетнічним та багатокультурним. У формуванні політичного, історичного, соціального та культурного простору України беруть участь усі народи, які проживають на теренах держави – українці, поляки, кримські татари, росіяни, вірмени, євреї та багато інших національних спільнот і меншин.

Саме тому страшна сторінка історії винищення єврейських громад, на жаль, є невіддільною складовою історії України.

Восьмикласники Мізоцького НВК досліджували тему «Трагедії Бабиного Яру». Вона є особливо щемливою для мізочан, оскільки ми маємо й свій Бабин Яр.

Мабуть, не всі знають, що 14 жовт­ня 1942 року у нашому селищі було розстріляно 3700 євреїв. Ще кілька тисяч людей винищили в наступні дні війни.

Саме тому важливо не тільки зберегти пам’ять про жертв Голокосту, а й не допустити нічого подібного у майбутньому. Адже багато українських містечок має свій Бабин Яр, свою трагічну історію.

Ця сторінка літопису нашого селища була од­нією з причин участі учнів 8-Б класу Мізоцького НВК у проекті «Міжконфесійний діалог». Цей освітній проект на Рівненщині втілювала благодійна організація «Благодійний фонд І-ЕС-ДЖЕЙ-ЕФ Східна Європа».

Його мета - виховання в учнів загальноосвітніх шкіл пошани до пам’яті єврейської громади, яка проживала на території України, налаштування на міжкультурний та міжетнічний діалог, запобігання проявам антисемітизму та актів вандалізму щодо культурної пам’яті і спадщини єврейського народу.

Проект здійснювали у два етапи. Спочатку учні досліджували тему трагедії євреїв Мізоча, разом з кураторами проекту з Києва відвідали єврейський цвинтар. Другим етапом став підсумок нашого дослідження, а саме виховна година «Трагедія Бабиного Яру у Мізочі».

А в якості винагороди «Благодійний фонд І-ЕС-ДЖЕЙ-ЕФ Східна Європа» подарував учням класу екскурсію до м. Рівне, під час якої її учасники відвідали релігійні заклади провідних конфесій Рівненщини, які діють в обласному центрі.

Шляхом до Рівного екскурсовод обласного краєзнавчого музею розповідала про історію, побут та традиції єврейських, чеських, українських, польських громад, які колись проживали на наших територіях. Учні відвідали музей бурштину, побували у найстарішому православному храмі міста – Свято-Успенській церкві. Наступною зупинкою став римо-католицький храм Святих апостолів Петра і Павла, де учасники екскурсії познайомилися з ксьондзом.

Змістовною була екскурсія в Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Наостанок школярі відвідали синагогу на вулиці Шкільній, де поспілкувалися з рабином.

Багатоконфесійність Рівного стала відкриттям для учнів. Виховуючи у дітей здатність до діалогу, сприйняття людей інших культур­и, традицій, розуміння рівності прав та обов’язків усіх громадян, ми будуємо здорове, освічене та культурне суспільство, яке стане запорукою мирного майбутнього для всіх громадян України.

Тетяна КОВАЛЬЧУК,класний керівник 8-Б класуМізоцького НВК.

Кiлькiсть переглядiв: 0