Тематична лінійка до Дня Соборності

22.01.2018

/Files/images/zima/DSC02975.JPG22 січня учні Мізоцького НВК долучилися до святкування Дня Соборності України. Урочисту тематичну лінійку розпочали спільним виконанням Державного Гімну України.

22 січня 1919 року увійшло до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності та свободи України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією, відбулась подія, про яку мріяли покоління українських патріотів. На волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку УНР і ЗУНР. День Соборності та свободи України – свято, яке відзначається щороку в день проголошення возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

/Files/images/zima/DSC02981.JPGСьогодні, проблема Соборності України є, на жаль, не менш актуальною. Однак завжди наші співвітчизники прагли єдності. Акт возз'єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз'єднати український народ, протиставити українців один одному.

Учасники тематичної лінійки , узявшись за руки, утворили «умовний живий ланцюг», який утворили 21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом.

Згадали учасники лінійки й про Героїв Крут. Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї Батьківщини. Хвилиною мовчання увіковічили імена Героїв Крут учні Мізоцького НВК.

/Files/images/zima/DSC02992.JPGСвітлій пам'яті Героїв-односельців Якимчука Тараса та Шолудька Сергія, які віддали своє життя на Сході України, захищаючи незалежність нашої держави та з вдячністю від учнів Мізоцького НВК, покладено квіти до пам'ятних дошок.

Проведені заходи сприяли вихованню в учнів національної свідомості, глибокої поваги та любові до Батьківщини, формуванню рис громадянина Української держави та пробудженню інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу.


Лінійка до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14.12.2017

/Files/images/zima/DSC02186.JPG"Лунає ніжна музика, три пари хлопців і дівчат кружляють у вальсі, приємний голос виводить:"Місто спить, згасли вогні,Разом гуляли з тобою всю ніч ми.Згадка прощання, перші признання...."

Та раптом музику обриває вибух. Хлопці вибігають, а дівчата не розуміють, що відбувається... Голос за кадром повідомляє про страшну аварію на Чорнобильській АЕС.. Хлопці повертаються в формі рятувальників і дотанцьовують вальс. "

/Files/images/zima/DSC02195.JPGТаким незвичним початком лінійки організатори відтворили події, які відбулися у 1986 році в Чорнобилі. Вальс символізував мирне, безпечне життя, яке змінив раптовий вибух.

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно це свято, якщо є 26 квітня - Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації.

/Files/images/zima/DSC02199.JPGСправа в тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд. Ліквідатори самостійно, неофіційно почали відзначати цей день. І згодом ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, почали називають цей день Днем ліквідатора. Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом.

/Files/images/zima/DSC02214.JPGВшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, учні Мізоцького НВК схилили голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддали данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям.

Організатори розповіли про мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків ядерної аварії. Ми сподіваємося, що пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.


Ярмарок вареників до Андріївських вечорниць у Мізоцькому НВК

13.12.2017

/Files/images/osn_2017/DSC01981.JPGТрадиції українського ярмаркування мають давню історію. На території нашої держави невеликі ярмарки відбувались з часів отримання першими містами Магдебурського права. Зручне геополітичне розташування українських земель відігравало значну роль в успішному веденні торгівлі, тож Київська Русь була важливим торговельним регіоном. У XIX столітті лише у східно-українських губерніях налічувалося близько 2 600 ярмарків. Один із ярмарків, про який знає кожен українець, – Сорочинський.

/Files/images/osn_2017/DSC01979.JPG Ярмарок – це торгівля різноманітними товарами народного вжитку. Але чи можна сказати, що люди з'їжджалися звідусіль на ярмарок тільки заради прибутку і додаткового заробітку? Чому ж тоді стільки оповідань складено про ці незвичайні торги, стільки пісень проспівано і прикмет уведено? Безліч літератури присвячено розповідям про ярмаркову торгівлю, ярмаркові веселощі і розваги. Вони увібрали всю специфіку народу, його неповторні звичаї й традиції, побут і вірування, всю повноту життя. Звичайна купівля-продаж товарів перетворювалася на справжнє свято.

/Files/images/osn_2017/DSC01978.JPGТаке свято в День Андрія традиційно організовують члени учнівського самоврядування в Мізоцькому НВК. І присвячене воно одній з найсмачніших українських страв – вареникам, які займають особливе місце серед розмаїття традиційних українських смаколиків: ця страва з борошна та начинки вважається, нарівні з борщем, найтиповішою в українській національній кухні.

І покупцям, і продавцям було весело ярмаркувати, а значить, кожен пішов з ярмарку з гарним настроєм. Отже, свято відбулося! Ярмарок став не просто благодійною акцією, а й відтворенням українських національних традицій, а традиції ярмаркування, народна кухня – це така ж культурна спадщина, як мова, література, музика, це неоціненний здобуток, яким можна пишатися, який не можна забувати.

Зібрані кошти будуть передані Здолбунівській сотні самооборони для придбання безпілотника.


У Мізоцькому НВК відбувся конкурс "Найрозумніший"

05.12.2017

/Files/images/osn_2017/DSC01585.JPGВ понеділок, 4 грудня 2017 року, четвертокласники змагалися за звання найрозумнішого школяра у конкурсі «Найрозумніший».

Підготувала та провела цей конкурс - педагог-організатор Парфенюк Тамара Іванівна.

Мета заходу: поглиблювати знання учнів з різних навчальних дисциплін, розвивати пам'ять, логічне мислення, увагу, уміння швидко знаходити правильну відповідь, виховувати інтерес до навчання, повагу до суперника, почуття товариськості.

/Files/images/osn_2017/DSC01604.JPGУ конкурсі взяли участь 14 учнів 4-тих класів. Усі учасники показали гарні знання з математики, природознавства, мови та літератури, спорту, техніки.

Всі діти дуже старалися, адже всі вони зізналися перед конкурсом, що бажали б отримати перемогу і представляти Мізоцький НВК в районному конкурсі "Найрозумніший".

Оцінювали ерудованість та здібності школярів журі у складі:

- директора закладу - Овсійчук Раїси Андріївни;

- заступника директора з навчально-виховної роботи - Каліш Ольги Сергіївни;

- заступника директора з виховної роботи - Бондар Любові Володимирівни.

/Files/images/osn_2017/DSC01605.JPGЗа результатами ІІІ турів фіналістами стали наступні школярі:

І місце - Мартинчук Христина (4-Б клас);

ІІ місце - Германюк Анна (4-Б клас);

ІІІ місце - Рибак Іван (4-Б клас).

Бажаємо успіхів у підкоренні вершин науки!


Голодомор — помста за свободу, помста за революцію

25.11.2017

/Files/images/222222.jpgГолодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших подій за всю історію нашої країни. Пам'ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада.

Відповідно до указу Президента України № 431/2007 від 21.05.2007 про "День пам’яті жертв голодоморів", пам'ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада. У 2017 році День пам’яті жертв Голодомору припадає на 25 листопада. Цього року пам'ятні заходи пройдуть під гаслом "Голодомор — помста за свободу, помста за революцію".

В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні у четверту суботу листопада на пам’ять про тих людей, які померли з голоду, запалюють свічки. Цього року 25 листопада 2017 року о 16 годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом.

Опісля біля могил і меморіалів, пам’ятників жертвам Голодомору 1932 – 1933 років, на центральних площах і вулицях міст та сіл України, на підвіконнях власних осель українці запалюють свічки і лампадки.

З настанням темряви запаліть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, нашу віру у майбутнє.


День Гідності та Свободи

21.11.2017

/Files/images/DSC01441.JPG21 листопада українці відзначають одне з нових, але знакових свят в історії України - День Гідності та Свободи.

З нагоди четвертої річниці початку Революції Гідності у вівторок, 21 листопада, у Мізоцькому НВК відбулася урочиста лінійка.

Віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013 - лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, учні Мізоцького НВК хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні.

/Files/images/DSC01435.JPGЛітературно-музичну композицію "Україна - країна гідності і свободи" представили керівник драматичного гуртка Кремінський Олександр Євгенович та завідуюча клубом с. Озерко Шебуня Галина Василівна.

Засобами художнього слова та музики члени драматичного гуртка розповіли про надзвичайно важкий іспит для нашої держави, про утвердження ідеалів свободи і демократії, про збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття.


День захисника України

14.10.2017

/Files/photogallery/7897/IMG_8895.JPGЩороку в нашому закладі до Дня захисника Вітчизни проводиться урочиста лінійка. Але цього року лінійка стала початком "Козацького квесту", який організували члени учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора.

Підготовка до квесту проводилася упродовж двох тижнів. Учасниками квесту стали учні 5-8 класів. Класи поділилися на рої, кожен рій вибрав собі ройового та придумав назву. А ще потрібно було придумати гасло, відмітку, однострій та вивчити козацьку стройову пісню.

Хочемо подякувати учителю захисту Вітчизни Климчику Юрію Миколайовичу, який люб'язно погодився допомогти командам опанувати стройову підготовку. Учасники квесту добросовісно приходили на репетиції, вчилися виконувати команди. Гетьманом обрали учня 11 класу, який продемонстрував на уроках захисту Вітчизни найкращі знання та вміння.

/Files/photogallery/7897/100_3099.JPGКозацький квест розпочався зі святкової лінійки до Дня захисника України, на якій під звуки козацького маршу учасники демонстрували свої рої та однострої.

Члени учнівського самоврядування облаштували 10 станцій, на яких учасники могли продемонструвати свою силу, відвагу та мужність (станції «Стройова підготовка», «Влуч у ціль» та «Спортивна»), ерудицію та обізнаність (станції «Чумацький шлях» та «Гонка за лідером»), знання історії козацтва (станції «Козацькі прізвища» та «Вірю – не вірю»). А свої театральні та мистецькі вміння квестери демонстрували аж на трьох станціях.

Козацький квест проходив у веселій, доброзичливій атмосфері. Кожна команда намагалася перемогти. Але в запеклій боротьбі, зі значним відривом, отримавши кращі результати на більшості станцій, перемогу виборов рій «Лушпаки» (7-А клас, класний керівник – Поліщук Наталія Василівна).

Вітаємо переможців!

Кiлькiсть переглядiв: 0