Осіння толока в Мізоцькому НВК

2017-10-27

/Files/images/100_3232.JPG Зазирнувши в енциклопедії чи тлумачні словники ми дізнаємося, що спільні безоплатні роботи для виконання певних завдань є дуже давньою традицією, відомою в багатьох народів. В українців такий звичай називається толока, у білорусів – талока, у поляків – тлока.

/Files/images/100_3238.JPGДеякі лінгвісти вважають слово «толока» запозиченням із балтійських мов (ймовірно з литовської). Толоки були добровільною справою. Але сходилися на толоку найчастіше після попереднього запрошення. Зазвичай люди не відмовлялися. Загальна толока для українців є цілком природним явищем, громада споконвіку порядкувала на спільних територіях у селі чи місті.

Осінню загальношкільну толоку організували 27 жовтня 2017 року у Мізоцькому НВК.

Осінь дуже примхлива, то вона золота й сонячна, а потім стає сумна, дощова, холодна. Попри похмуру погоду кипить роботою кожен куточок школи: ось тут грабають опале листя, поряд підмітають, чистять, виносять опале листя. А настрій який?

/Files/images/100_3241.JPGВсі отримують від роботи задоволення, мають чудовий настрій. Будемо мати чисту прибрану територію, а діти отримають чудовий урок про те, що чисто не там де прибирають, а там де не смітять.

Дякуємо усім, хто долучився до толоки. Такі толоки дуже важливі, тому що вони роблять наш навчальний заклад красивим, об'єднують учнів і вчителів, налаштовують на добрі справи. Доброта - це внутрішнє відчуття людини, яке можна висловити не тільки словами, а й вчинками.

Дійсно, толока, спільні акції згуртовують людей, привчають до взаємовиручки, взаємодопомоги – прекрасних рис нашого народу.

Кiлькiсть переглядiв: 0