15 грудня в Мізоцькому НВК відбувся тренінг «Геть насильство над дітьми»

15.12.2017

/Files/images/zima/DSC02105.JPGПід час тренінгу учні навчилися відстоювати свої права, свою гідність, захищати себе.

А ще постаралися зрозуміти, що відчуває людина, яка зазнає насильства.

Соціальний педагог Кравченко Ольга Олександрівна та психолог Москалець Інна Володимирівна розповіли про відповідальність за свої вчинки та про доброзичливе відношення до близьких та просто знайомих людей.

/Files/images/zima/DSC02120.JPGЦя тема актуальна, тому що у молодіжному оточенні все частіше трапляються випадки насильства.

Саме з метою усунення цієї проблеми був проведений тренінг "Геть насильство над дітьми".

Під час перегляду ситуацій діти були обурені тими наслідками, які утворилися внаслідок жорстокого поводження.

Організатори продемонстрували фільми про булінг та насильство.

/Files/images/zima/DSC02127.JPG Випадки насильства серед учнів завжди були частиною школи, однак зараз вони стають дедалі помітнішими.

Початок цьому дає такий собі рекет щодо учнів початкової школи, коли, наприклад, старші діти відбирають у них мобільні телефони.

Серед дітей 11-15 років поширені плітки, принизливі жарти та бойкот.

Цькування завжди починає одна людина для того, аби затвердити свій авторитет, розважитися або отримати якусь вигоду.

Решта дітей, спостерігаючи за діями булера, або їх ігнорують, або обурюються та намагаються втрутитися.

Але бачачи, що жертва не чинить опір, діти відчувають безпорадність, і їхній настрій може змінитися – від співчуття жертві до роздратування і байдужості.

/Files/images/zima/DSC02067.JPGДоречним була притча «Все залишає свій слід», де діти підтвердили, що дійсно будь-який поганий вчинок лишає слід, який не загоюється.

Напередодні тренінгу в закладі був проведений конкурс плакатів "Ні насильству", до якого активно долучилися старшокласники.

До даного заходу приєдналася керівник театрального гуртка - "Клуб за місцем проживання "Зоресвіт"" Здолбунівської РДА - Терещенко Ольга Григорівна, яка роздала кожному учасникові заходу пам'ятки.

На завершеня тренінгу учні провели тематичний флешмоб.



1 грудня 2017 року – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

01.12.2017

День боротьби зі СНІДом

За повідомленням DilovaMova.com та згідно інформаційного бюлетеня ЮНЕЙДС за 2017 рік, глобальна статистика ВІЛ: з початку епідемії заразилися ВІЛ 76,1млн людей; до червня 2017 року 20,9 мільйона людей отримували лікування в рамках антиретровірусної терапії; в 2016 році загальносвітове число людей, що живуть з ВІЛ, становило 36,7млн людей, причому число нових випадків зараження ВІЛ склало 1,8 мільйона; тільки в 2016 році число людей, які померли від супутніх СНІДу хвороб, склало 1 мільйон. У 2016 році показник нових випадків зараження ВІЛ-інфекцією серед дорослих, за оцінками, знизився на 11% відносно 2010 року. Показник смертності внаслідок СНІДу знизився на 48% щодо пікового показника 2005 року.


/Files/images/CIMG9829.JPGКонкурс плакатів у Мізоцькому НВК до Дня боротьби зі СНІДомЗ часів гріхопадіння в історії людства спостерігалося безліч найрізноманітніших вкрай негативних явищ. Якщо виключити згубні природні катастрофи, а так само здавалося б нескінченну низку віроломних кровопролить, в яких так досягло успіху наше людство і спробувати виділити якісь ще події, які запопадливо підкошували наші з вами життя, то безсумнівно ми зупинимося на жахливих і вкрай жорстоких епідеміях смертельних для людини хвороб. Одна з останніх епідемій нашої сучасності була прозвана чумою 20-го століття - синдром набутого імунного дефіциту, скорочено - СНІД.

/Files/images/CIMG9831.JPGУчні Мізоцького НВК - за майбутнє без СНІДу Не дивлячись на досягнення нашої прогресивної науки ми на превеликий жаль змушені констатувати, що вона ще далеко не закінчена. Її масштаб, цинічність і підступність, досі не може залишити байдужим жодної більш-менш розсудливої людини.

Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту все змушує нас відчувати глибоку тривогу. З часів виявлення і виділення цієї хвороби в окрему категорію пройшло вже багато часу.

За опублікованими в 2007-му році даними цей вірус почав розповсюджуватися з Африки приблизно з 1969-го року. Спочатку на Гаїті, потім потрапив в Сполучені Штати Америки, потім далі по всьому світу.

/Files/images/CIMG9832.JPGКонкурс плакатів "СНІД: знати, щоб жити" між учнями 7,8,9 класів Мізоцького НВКВчені сподівалися швидко приборкати хвилю цієї епідемії, так як шляхи розповсюдження цього вірусу були встановлені цілком виразно вже в 1985-му році - через кров, і в соціальному середовищі навіть з’явився сарказм з приводу цієї недуги, так як вона в першу чергу торкнулася людей з не традиційної сексуальної орієнтацією, людей які займаються проституцією і середу наркозалежних, але її швидкість і її маневреність поставили під сумнів цю легковажну надію.

На рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додається ще і ще й цей рахунок вже давно не на нашу користь. Звичайно ж, завдяки численним дослідженням, вченим і медикам вдалося хоч якось медикаментозно приборкати її активність у людському тілі, однак дорожнеча цих методів і лікарських препаратів як завжди дає значний карт бланш її розвитку та поширенню.

Факти вперто свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не дозволяють нам ще залишити цю епідемію в минулому. У відсотковому відношенні ця хвороба по колишньому характерна переважно для основних груп ризику.

Завдяки злагодженості методів і роботи медичних установ вдалося знизити показник розповсюдження і захворюваності ВІЛ-інфекцією і СНІДом через лікарські заклади, проте він і досі залишається досить високим: від 0,22 до 1,1%% від загального числа заражених.

/Files/images/IMG_20171201_094628.jpgСимвол боротьби зі СНІДом - червона стрічкаОцінивши загрозу, що насувається і можливі катастрофічні наслідки, ще в 1987-му році Джеймс В. Бунн і Томас Неттер, два співробітника з питань громадської інформації, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров’я, запропонували ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом .

Ця ідея була підтримана. Дата проведення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була встановлена на 1-е грудня і вперше відзначена в 1988-му році. Відзначається щорічно з ініціативи ВООЗ, відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/43/15.

Символ боротьби зі СНІДом - червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція в цій області.

Сама стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі була взята на озброєння з весни 1991-го року. Ця ідея належала американському художнику з нетрадиційною орієнтацією Франку Муру. Він проживав в абсолютно провінційному містечку в штаті Нью-Йорк, де його сусіди, одна сім’я, що сподівалася на благополучне повернення своєї доньки - військового солдата з Персидської затоки, носила подібні стрічки, але жовтого кольору.

/Files/images/IMG_20171201_094732.jpgУ Всесвітній день боротьби зі СНІДом учні Мізоцького НВК приєдналися до цієї міжнародної ініціативи і прикріпили кожному учню та працівникам школи червону стрічку.

Психологом закладу Москалець Інною Володимирівною були проведені бесіди про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія.

Учні 7-их, 8-их та 9-тих класів взяли участь в конкурсі плакатів "СНІД: знати, щоб жити".

Ми сподіваємося, що одного разу можна буде сказати - зі СНІДом покінчено!

Висловлюємо співчуття всім, хто втратив своїх близьких і друзів від цієї віроломної хвороби. Бажаємо підбадьорення і надії всім, хто переносить цю хворобу на собі - залишатися в живих! Життя не відвернулося від Вас, воно лише нагадало про себе ...

Кiлькiсть переглядiв: 0