Від минулого до сьогодення

/Files/images/IMG_0063.JPG У затишному куточку Мізоча, серед молодих іще дерев, заховався у пахучих квітниках гомінкий двір.

Сонячно квітує він з ранньої весни до пізньої осені.

Серед яскраво-рожевих, білих, блакитних острівців, насіяних і виплеканих дбайливими руками, серед п’янкого буйноцвіту чорнобривців – привітна, як довколишній світ зеленої краси, гордо височить споруда

Мізоцького навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - ліцей»,

або просто – школа.

/Files/images/1 images.jpgЩоранку по стежині щебетливими юрбами поспішають сюди хлопчики та дівчатка…

А Учитель з нетерпінням чекає на своїх учнів, щоб, ніби вперше, повести у незвідану Країну Знань.

Сучасне культурне середовище Мізоча формувалось впродовж останніх 200 років.

1803 року в маленькому дерев’яному будинку відкрито парафіяльну школу, а в 1831 році в ній навчалося 70 дітей, з них 60 хлопчиків і 10 дівчаток.

Цього ж таки року було засновано приходське, а в 1871 році однокласне народне училище, перетворене у 1911 році в двокласне, де навчалось 100 хлопчиків і 40 дівчаток. Навчальні витрати становили 231 карбованець на рік.

В 1914 році на 3289 жителів с.Мізоч була одна чотирикласна школа, в якій навчалось 102 учні, з них 21 дівчина. В школі працювало 3 вчителі. Навчання велось російською мовою. Ця школа працювала до 1921 року.

В 1921 році було створено дві окремі початкові школи: трикласна польська школа і чотирикласна українська. В 1926 році школи були об’єднані і навчання велося на польській мові. Головний корпус побудований в 1934-1935 роках.

/Files/images/1936р вчителі третя праворуч Шумовська.jpgМізоцькі вчителі (третя праворуч Анастасія Шумовська) фото 1936р.В 1939 році відкрилась неповна середня школа. В 19 класах навчалось 747 учнів, працювало 15 вчителів.

Відкрилась бібліотека, клуб, де тричі на тиждень демонструвалися кінофільми.

В цій школі працювали вчителі: Шумовська А., Іванчук Д., Білецький А.

В роки Великої Вітчизняної війни, коли Мізоч був окупований фашистами, з 27 червня 1941 року до 04 лютого 1944 року, була спроба властей організувати своє шкільництво, але з цього нічого не вийшло. Влітку 1941 року школу спалили гітлерівці.

Першого післявоєнного року в Мізочі відкрили середню школу, розмістивши її у двох пристосованих приміщеннях. У 1946/47 навчальному році в школі навчалося 512 учнів, працювало 22 педагоги. Керував відбудовою школи перший післявоєнний директор Жадановський.

/Files/images/ст шк.jpgЗа роки Радянської влади значного розвитку набула освіта і культура.

Середня школа розміщувалась у 24 класних кімнатах. Були обладнані фізичний, хімічний, біологічний, історико-географічний кабінети, кабінет механізації сільського господарства, бібліотека, спортзал.

Наступними директорами Мізоцької середньої школи були Василенко А.С., Кужіль З.П., Карпенко, Швидка М.М., Скоропада М.О., Маліборський М.П., Дуб Я.І., Овсійчук М.Я., Жив’юк А.А., Устянчук Л.В., Лахман Н.М., Луцюк Н.П., Овсійчук Р.А. Це під їх керівництвом зміцнювалась матеріально-технічна база, удосконалювався навчально-виховний процес.

Працював шкільний інтернат на 25 учнів, де жили діти сіл Півче, Ступно, Білашів, Нова Мощаниця, Будераж. Вихователями в інтернаті працювали Шальвінська Є.М., Кавецький В.Т., Рибак А.І., Омельчук Г.І., Шальвінський В.П.

З жовтня 1975 року по 22 січня 1977 року ПМК – 207 тресту «Ровносільбуд» начальник Макеєв Ю.М. будувалась школа на вул. Гагаріна. Фінансував будівництво школи Мізоцький бурякорадгосп в особі головного агронома Кирилюка В.Д.

За проектом школа розрахована на 960 – 1000 учнівських місць. Кошторисна вартість 750 000 карбованців. Обживання і облаштування продовжувалось на протязі 2-3 років. Завгоспами були Волох М.Г., Миронюк О.Г.

/Files/images/images (2).jpgВеликий внесок в історію школи вніс М.Я.Овсійчук.

Більше 24 років пропрацював керівником закладу.

Сьогодні у Мізоцькому НВК навчається 478 учнів, а навчально-виховний процес здійснюють 48 учителів.

Колектив творчий і працьовитий. У ньому 5 учителів-методистів, 19 педагогів мають звання «Старший учитель», 33 є спеціалістами вищої категорії.

Зрозуміло, що таке педагогічне сузір’я дає глибокі знання та забезпечує високий результат праці.

Наші учні є переможцями та призерами олімпіад і конкурсів МАН, турнірів та змагань.

/Files/images/новый-4.jpg Дійсно, глибокі знання учнів залежать передусім від учителя, його педагогічної майстерності, досвіду. А досвід ― це не тільки роки. Це сукупність знань, навичок, здобутих у житті, випробуваних на практиці.

По краплині він наповнює людську душу, хвилює, а потім виплескується з неї й проростає щирою добротою, любов’ю до людей. Він передається із покоління в покоління, формується в родинному колі, адже в школі є учительські династії й сім’ї, незмінні традиції.

Кiлькiсть переглядiв: 0